Дата и час: 07 Май 2021, 08:54
Font Size

Siare

Озвучителни тела със затворен обем, с фазоинвертор, с пасивна мембрана и бандпас

Siare

Мнениеот Калин^ » 13 Фев 2010, 01:17

Привет на всички и да ни е честит форума . :)
Първо искам специално да благодаря на Радостин Атанасов , за прексните говорители които ми предостави . Всичко започна през лятото на 2008 , когато реших да се отърва от откровено зле свирещите ми DIY колони с TVM ARN 226 и 2xFRS8. Тогава се свързах с Радо и няколко месеца по-късно имах страхотни говорители в ръцете си .
РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп.
Тук е мястото да благодаря и на Румен Суванджиев , за безвъзмездното и много професионално измерване на говорителите.
РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп.
Акустичното оформление е затворен обем , около 25 литра чист обем.Пак по препоръка на Радо Атанасов , сложих наклонена , централна преграда , подобно на класически TL. Целта бе минимизиране на стоящите вълни в самата колона (и наистина върши работа :) ) .
РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп.
На снимките не се вижда , вибродемващия материял (още не бях го поставил ) и ватата. В момента колоните са с първи ред филтър , но честно казано не съм съвсем доволен. Все нямат финиш и стойки , но и на това ще дойде времето. С радост приемам критики и съвети :)
a.k.a. Rforce
Калин^

Re: Siare

Мнениеот Радостин Атанасов » 13 Фев 2010, 10:47

Добре заварил, Калине, надявам се, че тук ще ти е приятно, ще се старая да е така, доколкото ми позволяват силите :)
А за говорителите, наистина са много добри, бях си ги оставил за себе си, нещо като референтни, но тъй като стояха и бездействаха, реших че няма защо да ги пазя, а да не ги ползвам, по-добре някой друг да им се радва, някой, който ще ги оцени по достойнство.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Назад към Стандартни озвучителни тела