Дата и час: 05 Юни 2020, 02:56
Font Size

Да ми е Честито! Техникс-1200МК2

издънки на фирми и аматьори

Да ми е Честито! Техникс-1200МК2

Мнениеот Toshko » 05 Дек 2010, 18:58

Оппалааа! Купих си грамофон.

Ами какво да ви кажа? Хубав запис+хубав грамофон = НЯМА ТАКЪВ ЗВУК!

Никакви корекции, никакви еквилайзери, бас да те убие направо, много-много по-хубави, детайлни и ясни високи, много повече детайли в средите, много по-балансирана картина!

Локализация нагоре-надолу и можеби малко в дълбочина, картината е много по-стабилна и ясна от ЦД дори със стали и пукащ запис.

Направо се разбих! 1 час слушане на грамофон = 3 дена слушане на ЦД и пак със ЦД-то няма да се наслушаш и да се изкефиш толкова! :o

Просто нищо общо! Сигурно някои от вас имат грамофони и са слушали доста повече от мен, но ми е странно защо не съм срещал достатъчно сравнения между грамофон и ЦД.

Ето нещо интересно: РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. - коментарите оставям на вас!

Предполагам сте забелязали, че от известно време съм враг на ЦД-то... И ще ставам още по-голям негов враг! :biggrin:

Дето се вика, да си купи човек един магнет, да се оплете в ленти, да изслуша един час хубав запис, да си направи кефа и да не се мъчи повече...

Който не е наясно с Техникс-1200, да напише в гугъл "turntable" (грамофон) - първата страница е пълна само с Техникс-1200 или да напише Technics - излизат пак само 1200 и после други резултати... ;) а Гугъл знае какво да показва...

На всичкото отгоре първото прослушване го направих с пред Беринджър VMX-100, който би на звук един пред Linn :o и ретро усилвателя ми Пионер :P , колоните естествено са бафълите ми с 18 инча Ол Майти :P среди Фейн и високи на проф. Вълчев... Тая комбинация звучи по-добре от ЦД Ямаха 993, пред С-85 и усилвател МХ-1000 :o Като сега разбирам какво имат предвид по ревютата като казват за 993, че имал звук като на грамофон... наистина е адски добър, само да не беше ЦД плеър :biggrin:
А па не ми се мисли тоя грамофон как ще свирне с монстър ямахите ми :o - сигурно ще е някаква експлозия :P И къф бас вадят тия плочи просто ми се взе акъла!

Ето и малко снимки :P
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Toshko

Re: Да ми е Честито! Техникс-1200МК2

Мнениеот Радостин Атанасов » 06 Дек 2010, 10:43

Ами да ти е честита придобивката! И добре дошъл в аналоговия отбор.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот Toshko » 06 Дек 2010, 12:45

Благодаря! Даже знаеш ли какво се сетих - при направата на едни ОТ според мен е добре да се използва грамофон за междинните прослушвания.

Абе за много неща ми се отвориха очите! :o

Все пак грамофона и плочата са на над 100 години, докато в сравнение с тях дигиталните формати са още в юнушеска възраст - това е много сериозен аргумент, който си заслужава да се обмисли!

Излиза, че Формата по конвенцията Червена Книга (ЦД-то) е аналог на плочите 78 оборота от 1900-та година ;) и тепърва предстои дигиталните формати да догонват аналоговите.

Даже напоследък съм се замислил за наистина ултимативното възпроизвеждане за което ще отворя отделна тема... РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. - ето я и нея, написах я на един дъх, защото наскоро го обсъждах с приятели и ми беше много забавно...
Toshko

Мнениеот AK » 11 Дек 2010, 11:29

Toshko написа:Оппалааа!Сигурно някои от вас имат грамофони и са слушали доста повече от мен, но ми е странно защо не съм срещал достатъчно сравнения между грамофон и ЦД.

Тошко, причината е, че за да е поне малко обективно сравнението, е необходимо и плочата и диска, които се сравняват, да са от един и същи мастер, един и същ микс, мастерирани от един и същ човек по едно и също време. И пак, остават още толкова фактори, свързани с техниката, която възпроизвежда - грамофон, доза, RIAA предусилвател, CD плейър - че, поне за мен, директните сравнения и откъслечни изводи по отношения на неща като динамика, високи, ниски, etc. просто не са добре издържани. Аз се доверявам повече на общото ми усещане и сензитивност по отношение на цялостното звучене, така че чувството, което имам при слушането на плочи е за по-органичен, хомогенен звук, както и да го разбираш. Наскоро ми се наложи около 2 седмици да слушам само CD и когато отново заслушах грамофона, разликата беше огромна. Ето такива по-продължителни контрастни периоди и абстрахирането от детайли, технически подробности и аудио определения, могат да ти дадат, на базата на простото усещане на звука, вероятно по-верни за самия теб изводи.
AK

Мнениеот Радостин Атанасов » 11 Дек 2010, 12:33

Тошко няма как да ти отговори, понеже е отстранен от форума, заради грубо прегазване на правилата му.
Вече се изживява като аудиогуру и сега вилнее в международните форуми, понеже от повечето български е изгонен.
Great Sound
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот AK » 11 Дек 2010, 17:19

Ех, жалко :). В българските форуми няма друг толкова неуморим и експанзивен аудио ентусиаст като Тошко :).
AK

Мнениеот ML » 21 Дек 2010, 10:18

Сега вече може да очакваме и международен скандал :D , не само домашен.
Ама ще е в унисон с нашата действителност.
Дали само няма да ни изгонят от Европата, покрай толкова много тошковци?
ML

Мнениеот Радостин Атанасов » 04 Мар 2011, 02:02

Темата е заключена поради абсолютната техническа неграмотност и морална некоректност на потребителя с ник Toshko. Въпросният е изгонен от форума завинаги..
Great Sound
Радостин Атанасов
Audiomaster

Назад към Аудионеслуки и абсурдализми