Дата и час: 22 Ное 2019, 20:32
Font Size

VKN 0922/32

Най-слабото, но най-важно звено в звуковият тракт

Re: VKN 0922/32

Мнениеот alexandar888 » 17 Окт 2010, 19:57

В крайна сметка, след като пак огледах БГ говорителите се отказах от тях, много некачествена изработка :( Китайските или поне тия, с които аз работя - радимекс, са несравнимо по-добре направени. И затова минавам на такива. Би трябвало във вторник басите да са при мен. Направих един 3D модел, как ще изглеждат, колонките като ги направя:

РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп.

8-)
"Нашата мъдрост е следствие от нашия опит. Нашият опит е следствие от нашата глупост."
Усилвател с германиеви транзистори, направен по съвременна схема
Моите неща: https://sites.google.com/site/hifiaudiobg/foto-galeria
alexandar888

Мнениеот Toshko » 18 Окт 2010, 09:55

Ееее, що така се отказа от нащо си родно?

За фасона не претендирам, но на мен това е последното нещо, което ми прави впечатление. Щом е техника главната и функция е друга, не да изглежда добре.

Какви са параметрите на китайския говорител, който избра?
Toshko

Мнениеот alexandar888 » 18 Окт 2010, 14:07

"Мило, родно и негодно!" :D

На мен лично, усилвател или ОТ ако не ми харесват на външен вид, ако ще звука да се лее от тях като мед, никога няма да ми достави удоволствие да ги слушам. Освен това, слушането е само 15% от времето през което ОТ са ми в полезрението, така че да изглеждат добре е задължително. Остава и да звучат добре.

T/S параметри няма... Може да се опитам да ги измеря.
"Нашата мъдрост е следствие от нашия опит. Нашият опит е следствие от нашата глупост."
alexandar888

Мнениеот Toshko » 18 Окт 2010, 15:24

Ми от 70 херца нагоре... това значи или 50 или 100 резонансна, по-скоро второто :? Хем па са и малки :?

Слагай си 8 инча български с резонансна 35 херца и едни 10 см конусни високи, да ти е мирна главата, отпред един готин плат, ако искаш и шотландско каре може :biggrin: :P и си ти!

Ма ти си знаеш де... :(

Аз па кво съм замислил :biggrin: :biggrin: :biggrin: 10 високи среди, 5 високочестотни, лентов супер туитър, 6 12-ки... - всичко това български... обаче нещо ми убягва какво да сложа между 150 херца и 2 килохерца... - може да сложа звънче на свинчето... т.е. 8 инчов Фостекс :P :P :P
Toshko

Мнениеот Радостин Атанасов » 18 Окт 2010, 23:37

Такива китайски и аз съм вземал, от любопитство - не са нещо особено, имат вид, но само толкова. Изискванията ми са доста по-големи. А и изказването относно външният вид малко ми е странно - значи, за теб е по-добре да са по-красиви, отколкото свирещи?

При мен все още си стоят и нямам идея още какво да ги правя, взех ги с цел м од, нищо друго.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот alexandar888 » 19 Окт 2010, 01:28

Радостин Атанасов написа:значи, за теб е по-добре да са по-красиви, отколкото свирещи?
Най-добре би било ако и двете се съчетаят. Но добрия външен вид е много по-лесно и по-евтино постижим от добрия звук. Затова, да се правят добре звучащи, но лошо изглеждащи ОТ, е безпредметно. Според мен.

И за да спестя още куп обяснения - направих една номограма, от която, лесно ще разберете логиката ми:

РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп.

Първия вариант (моя случай) залагам всичко на визия, без претенции за кой знае какво звучене. Крайния резултат - минава 50% - т.е. задоволително.

Втория случай - визия 0, звук максимум - резултата не минава 50%. А вижте и цената... Според мен този вариант е абсолютно неприемлив.

И все пак нещата са субективни.
alexandar888

Мнениеот Toshko » 19 Окт 2010, 13:04

Това би могло да бъде вярно, само ако даваш еднаква тежест на качеството на звука и на качеството на дизайна. Обечи те не са с еднаква тежест. Винаги качеството на основното предназначение е по-ценно от всички основни качества.

Освен това Говорителите са само част от дизайна на една колона. Следователно колона с грозни говорители не би могла да има нулево качество на дизайна само заради тях.

С две думи, нямаш никакво оправдание! :biggrin:
Toshko

Мнениеот alexandar888 » 19 Окт 2010, 15:12

Както казазх нещата са относителни, за мен визия и звук са равни по важност.

Днес си взех говорителчетата - изработката е впечатляваща - масивно лято шаси, голяма магнитна система и много мека и хубава гофра, говореща за нисък Qts. Резонансна 60Hz. Осезаем завал след 4.3kHz.

Изобщо към иработката нямам забележки, само ме изненадаха логата на капачките и се чудя как да махна боята.

@Радостин Атанасов твоите каква марка са и имт ли такива надписи? Имаш ли идея как да ги махна, без да повредя капачките и без да си личи?
alexandar888

Мнениеот Радостин Атанасов » 20 Окт 2010, 09:58

На моите пише Radimex. Капачките са лъскави, надписа е червен, трудно ще им махнеш покритието, без да се развали външния им вид. За мен това са посредствени високоговорители с малко по-добра визия, нищо повече, все пак съм свикнал с друго ниво. Звукът им с нищо не ме впечстлява и все забравям, че за другите може и да са достатъчно добри, аз лично ако ги ползвам в този им вид, ще за нещо ширпотребно.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот alexandar888 » 20 Окт 2010, 14:37

Значи са същите като моите. Ясно, няма да се пробвам да трия надписите. Иначе аз пробвах едното говорителче в 9 литра (преправена кутия от респром ОТМ2/01) и не съм доволен. Но може и да е заради кутията.

Имаш ли възможност да пробваш твоите в някакви обеми, примерно 20 литра и да споделш как звучат?
alexandar888

ПредишнаСледваща

Назад към Високоговорители (НЧ, СЧ, ВЧ)