Дата и час: 25 Апр 2019, 16:18
Font Size

Каталози с лепила

Каталози с лепила

Мнениеот Bis » 15 Яну 2010, 12:05

Ще научите за лепила, които вършат чудеса. :D За съжаление някои от тях (за профи цели) не са хич евтини. :(
Надявам се, все пак информацията да е полезна за мнозина.

РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп.
Аватар
Bis

Re: Каталози с лепила

Мнениеот awebcreature » 20 Яну 2010, 00:46

Голямо БЛАГОДАРЯ за споделената информация.
Изключително полезно !
awebcreature

Мнениеот Радостин Атанасов » 20 Яну 2010, 01:24

Браво Бис, наистина ценна информация.
Тези каталози ги имам из моите архиви, но нямам скенер да ги сканирам и да ги направя pdf-и, пък и кой да се сети :)

Едно време в старото ателие имахме посещение от двама представители на Loctite, Кубаков и Владимиров, сега не знам дали още правят демострации, но тогава ни показаха на двамата с Николай много интересни неща, лепихме и магнити и др. 2 часа отделиха хората, направо не повярвах - обслужване по американски :wink:
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот Радостин Атанасов » 26 Мар 2010, 22:51

Линк към сайт на руска фирма, представителка на американски лепила и уплътнители:

http://www.done-deal-adhesives.com/ru/index.php
Great Sound
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот CrAzY-MaST » 27 Апр 2010, 14:15

и кое от тези лепила е най-добро за лепене на проводника към шпулата(пренавиване) ?

Какво ви е мнението за смолата на бизон за метал? пише че издържа до 120градуса, за разлика от другите, които съм виждал - до 100, но дали е подходяща?

Тук също има някакви лепилца: http://legacysoundservice.com/catalog1/ ... i8simotci7

опитват се да ме убедят, че някои са подходящи за пренавиване на звуковите бобини... но много съмнително ми изглеждат?
CrAzY-MaST

Мнениеот Радостин Атанасов » 27 Апр 2010, 23:59

Не мога да ти кажа кои от руският сайт стават, не съм ги пробвал. Но ги препоръчват руснаци, които са пробвали и твърдят, че някои държали на 250 градуса, което никак не е малко.

Тази на Бизон я пробвах преди доста време, с нещо не ми допадна, не помня вече дали нямаше в състава си феромагнитни частици или друга смола бе с такива. Ако ги има, това значи че не става за бобини. Също 5 минутките не стават - едно, че са прекалено бързи, второ - колкото по-бърза е една смола, толкова по-нискотемпературна е тя, имам предвид тези на пазара, индустриалните са друга бира.
Аз от тези на линка, който си дал, и мен нещо ме съмняват. Бягай далече от цианакрилатните, изобщо не са за намотка.
Great Sound
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот CrAzY-MaST » 28 Апр 2010, 13:13

Радостин Атанасов написа: Бягай далече от цианакрилатните, изобщо не са за намотка.

И аз така съм чувал и то точно от теб, но хората се опитват да ми кажат, че уш ставали, а и цените им са смешни... една обикновена смоличка е 7-8лв, а тези са по 4 долара

Мисля да взеема от тях и ще споделя резултати скоро, ако не друго, поне ще са подходящи за лепене на другите елементи в един говорител :)

Тези от каталозите на бис изглеждат с добри показатели, но дали са тествани е друг въпрос :)
CrAzY-MaST

Епоксидни лепила-работа и безопасност

Мнениеот биляр » 17 Юли 2010, 16:29

Желая да споделя скромният си опит с епоксидните лепила, като си позволявам и някои препоръки и дребни съвети към ползващите в бъдеще тези наистина силни лепила. Въпрос: Наистина ли са опасни за здравето? :o Да, при редовна употреба могат да увредят непоправимо здравето на човек, като особено са уязвими очите, лигавицата на носа,кожата на лицето,ръцете и дишането,казвам го на база горчив вече за мен самият опит. Като няма значение дали смолата е бърза или бавна, тя е еднакво вредна.Налага се да лепим нещо, как да процедираме? От аптеката: тънки гумени ръкавици, прахова маска и памук, предпазни очила, шапка, и макар че е топло-дълги ръкави . Като следваме указанията на смолата, объркваме с протегнати напреде ръце като по тоя начин сме поотдалечени на макс. от лицето.При полусянка веднага се забелзва че смолата при объркването "пуши",точно тия испарения са вредни, затова работата на открито се препоръчва. Някои дребни съвети: не загрявайте обърканата смола-почва да втърдява мнаго бързо,не смесвайте обърканият компаунд с "Канокнлит" или друг цианоакрилат-реакцията е запалима и силно токсична, попаднала на кожата или други места смала чистете САМО с ацетон, всички останали разредители са опасна фантастика.Не разреждайте смолата с ацетон-силно отслабва адхезията и не оставяйте да замръзне, при температура под15град. може да загреете Само смолата на водна баня доката добие течен вид. Така, ако някой желае да добави, допълни или опровергае нещо-дерзайте. :)
Костадин Рахнев-L,S.Fixer
    0885067687
    0876489192
биляр

Назад към Лепила