Дата и час: 05 Апр 2020, 12:51
Font Size

Размисли

издънки на фирми и аматьори

Re: Затаен дъх....

Мнениеот Toshko » 11 Яну 2010, 15:41

Изглежда внушително! Поздравления! Колко вата е? (е го е по Стар ФМ пак пуснаха Слоу и Изи на Уайтснейк :P )

Лампите изглеждат големи, но това е SE... как е краткото за усилвателите с две рамена? - двутактни?

Все едно, искам да подчертая, че системите ми не са никак лоши, всичко ми е в перфектно състояние и с изключение на най-голямата 1.000 ватова ямаха, която също е в перфектно състояние и преда С-85 всичко съм си купувал ново от магазина, спазвал съм инструкции за разсвирване и т.н. Нещата ми си имат много сериозен и хубав звук.

На МХ-1000 да му кажеш, че е нищо е много несериозно! При положение, че ти си със SE домашно производство. Аз като говоря за транзистори и лампи имам предвид 200+ вата транзистори с капацитети от порядъка на 100.000+ микро фарада... и имам предвид някакви лампи поне 70-100 вата с кондензатори големи колкото автомобилни акумулатори! Няма какво да се залъгваме - моля ви се!

Мисля си да вземам нещо като Крел, който е с 500.000 - 1.000.000 мф. и е 500 вата на канал, ама говорим за 500 вата при 0.003-0.0003% THD при 8 ома... при 4 е 1000 вата без изкривявания, при 2 ома е 2000 вата без изкривявания, ама да оставим това настрана - тия животни не са ми за да остана без слух, а защото свирят с уникална лекота...

Голямата Ямаха, която наистина е голяма и тежка има 200.000 мф кондензатори, свири с колони с чувствителност 95-97 децибела за 1 ват и го прави без изкривявания със 70, със 170, с 220 и дори с 300 вата и повече... без изкривявания - кристален звук, който е голям колкото къщата - много сериозна работа.

Недейте моля ви се да ставате нагли, смешни или самонадеяни! Това че съм казал, че не съм доволен и че съм в търсене не значи че нямам на какво да се изкефя! - паднал ви тука един транзисторджия с големи колони с желание да си направи още по-големи и по-сериозни, който е критичен дори към собствените си неща и айдееееее! дай да му се направим на мъже! - а стига де!

Да ви бях написал едни садо-мазо хвалебствия като да не казвам къде и щех да съм много модерен нали?
Който бил пробвал с Веги и те не били свирнали... е как да свирнат 300+ вата колони с усилвател 100 вата, реални 70? Той няма бял дроб да духне през тях, да им извади динамиката!

Да! Търся решение за сериозни озвучителни тела, готов съм и на 2Х18 инча на канал, ако трябва ще си купя още един МХ-1000 или М-85 или Крел и още два ще си купя.
Проблема е че липсва информация за пазара, липсва информация кое как реално се прави.
Надеждите са ми в този форум и в експерименти... ако има кой да дава акъл и опит и аз ще давам резултати и пари - много е просто!
Toshko

Мнениеот DRGeorgiev » 11 Яну 2010, 15:57

Ясно разбирамте по коя пътека се движиш в аудиото,всичко най-хубаво!Благодаря за комплемента,усилвателя е около 15 истински вата,успехи в аудиото!
Аватар
DRGeorgiev

Мнениеот Toshko » 11 Яну 2010, 16:12

DRGeorgiev написа:Ясно разбирамте по коя пътека се движиш в аудиото,всичко най-хубаво!Благодаря за комплемента,усилвателя е около 15 истински вата,успехи в аудиото!

Само ще ви отбележа едно нещо, по-скоро ще ви обърна внимание ;)

На мене нищо не ми е ясно, на вас обаче явно всичко ви е ясно!

Аз не се засягам, само ви се чудя на акъла ;) вие обаче се засягате ;)

Някой май се държи като малко дете... човек не може да си подаде носа по аудиофорумите, от особняци.
На мене ми е отредена ролята на овца за стригане, да слушам, да ахкам, да охкам и да пъшкам, да ви завиждам на усилвателите сгробени със стари части от телевизор Опера и ако може да се поизръся едно 2-5-10 бона и да продължа да не съм на прав път?

Егати и безчестието и низостта начи! И нема бе! То си знае, че трябва да ти се качи на главата и това си е!

Няма документиран случай в историята на българските аудио форуми, някой люботел ентусиаст да е успял да направи нещо с помоща на форумната общност! НЯМА! Ако и това място ще става неприятен капан за загубени лекари и адвокати - не благодаря!

И най-малкото уважаеми докторе, аз ви удостоявам с ЯСНИ и подробни аргументи, а вече и коментар на поведението ви - кое не ми харесва и защо, ВИЕ от своя страна си стискате лампичките и им се любювате, като се опитвате да обиждате хората с категоричните си кратки мненийца!

Егати ненормалщината! Има ли кой да покаже двутактен хубав, направен като хората 100-200 ватов лампов усилвател? - даима за какво да си говорим поне?
Toshko

Мнениеот Crossblade » 11 Яну 2010, 16:43

Bera101cm написа:...Няма документиран случай в историята на българските аудио форуми, някой люботел ентусиаст да е успял да направи нещо с помоща на форумната общност! НЯМА! ...

Ей Тоше, не разбираш ли, че си баннат от ВСИЧКИ аудио форуми, защото си специален :blink: На теб не може да ти се помогне от български форум, ти си много по-напред от всички в тази държава - все пак имаш усилвател с 0.00000000000000003% изкривявания и звук като къщата! :eek: Хайде напусни моля те този форум, преди и тук да получиш бан и може би нервен срив :lol: (не те заплашвам, аз нямам никакви права тук, просто съм форумна врачка).

П.П. и да опровергая думите ти - преди да вляза в BGAudio.org за мен музиката беше само фон и имах 5.1 за 150 лева, на което исках да добавя "още бас". Сега слушам на 70+ килограмови хорни и считам, че ми беше помогнато.
Crossblade

Мнениеот Toshko » 11 Яну 2010, 16:52

Работата е там, че по тия форуми нищо не се случва, само се купува и се продава!

Аз не мога да повярвам, че правилния път е наливането пари в етер аудио, щото това просто не е така.

Подпирайте си говорителите с тоалетна хартия и не ме занимавайте с глупости!
Toshko

Размисли

Мнениеот alexandar888 » 11 Яну 2010, 17:38

Всъщност ти се държиш като малко дете. Поста на DRGeorgiev не беше с обиден смисъл и не садържаше обиди, за разлика от твойте постове.

Няма да накараш ламповиците да прослушат транзистори... Виж, обратното - доста пъти се е случвало. Пред този аргумент никакви характеристики и TDH не са от значение :wink:

Всеки да слуша каквото му харесва.
"Нашата мъдрост е следствие от нашия опит. Нашият опит е следствие от нашата глупост."
Усилвател с германиеви транзистори, направен по съвременна схема
Моите неща: https://sites.google.com/site/hifiaudiobg/foto-galeria
alexandar888

Мнениеот азазелло » 11 Яну 2010, 17:47

Вега101....
Тук не се дискутират двутакти 50-100 вт, защото те са просто 1-2 нива по-ниско от ламповите SE.
Не се обиждай, но за домашно слушане е необх. не повече от 5-6 вт, а какво да се прави с 500-1000 вт,
някой беше казал, че къртели мивки. Аз не вярвам, че ти слушаш не повече от общо 10 вт. А просто са излишни инвестициите до 1000 вт.
Все пак заповядай при мен, ще чуеш 5-7 ампа /Имам и лампата 2А3RCA която се счита за една от най-добрите въобще/ от 3-7 вт на хорни с Fostex FE206 E, а също и ламповите 12 вт СЕ на Калитин и Д. Георгиев с големите 6С33С.
азазелло

Мнениеот Bis » 11 Яну 2010, 17:51

Тошко, аз определям себе си като от така наречените "транзисторджии", но не се опитвам да натрапвам на никой мненията си за тях или против други технологии, както нямам нищо против някой който харесва "лампов" звук да си слуша каквото му е кеф.Това е въпрос на вкус и усещания.
Аз също не бих слушал фулрейндж говорител в къщи, защото не ми допада....и какво от това....други ги харесват и изпитват удоволствие от звука им.
Приеми, няма една истина и, че вкусовете и усещанията са различни при различните хора. Ето това е най-ценното.....но това трябва повече да се осмисли. ;)
Абе русите или черните мацки са по-готини?!? :cool:
Аватар
Bis

Мнениеот Toshko » 11 Яну 2010, 18:07

Ами да де, виж от къде почна спама: попитах какво толкова има в лампите и на какво се дължи ламповият звук.

Даже дадох собствена версия по въпроса. Обаче осветителите са много докачливи, ся да не ме заяде някой за "осветителите", щото по тази логика ние трябва да сме много обидени, като зидари, хора с глави завряни в пясъка и т.н.

На никого не съм казал, че има едно нищо.

Както и да е! Сигурно като пусна тема за оформление на акустичен екран ще се повтори същото, някой ще каже: оооо ти ще ги слушаш на транзистори - разкарай се, отивай си в пясъчника!

Как да стане нещо смислено с хора, които намират системите с повече от една лента за "грешен път", а най-лошото е че именно те се обаждат постоянно с жлъчните си подмятания и съответно дори да има други на друго мнение, то така и не бива споделено!

И Бисере, как си изпросих аз бан от Ангел? И защо? Не може на един възрастен човек с образование и с някакво положение в обществото, с много мерак и желание, с познания при това не повърхностни, да му говориш с умалителни имена и да му обясняваш какво да търпи и какво да не търпи. Не може като не можеш да отговориш адекватно и пропорционално на дадена тема да тръгваш да обиждаш.

- Това всичкото се нарича отвратителен манталитет!
Toshko

Re: Размисли

Мнениеот Марто » 11 Яну 2010, 18:25

Темата е отцепена тук! Моля продължете дискусията си тук! Всякакви допълнителни оспамвания на РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. ще бъдат санкционирани!
:diablo:
Изображение
Fiat Punto - City 5.18L/100km Highway 4.65L/100km
Аватар
Марто

ПредишнаСледваща

Назад към Аудионеслуки и абсурдализми