Дата и час: 17 Сеп 2019, 09:10
Font Size

Една Идейка

издънки на фирми и аматьори

Една Идейка

Мнениеот Toshko » 28 Май 2010, 14:39

Понеже се сдобих с 6 броя широколентови български елипси та се чудя ко да ги правя...

Дойде ми една идеяка, която можете да видите на прикачената рисунка... може идеята да се изпълни и със затворен обем и по-малки габарити съответно.

Правил съм същото, но само с един говорител и бях много доволен. По-големият ми проблем е че най-добрата отразяваща повърхност се оказа доброто старо велпапе :P

Иначе при тази конфигурация, при дължина на всяка хорничка около 2.125м се получава засилване на 40 херца ;) - около 2.125 м е една четвърт от дължината на вълна с честота 40 херца...
Би трябвало да очакваме 9 децибела усилване около 40 херца...

Някой има ли мнение по въпроса - каквото и да е то?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Toshko

Re: Една Идейка

Мнениеот Радостин Атанасов » 28 Май 2010, 22:11

Много странна конструкция си измислил, има доста грешки. Това нещо според мен ще има доста разфокусиран звук, поради акустично несъгласуване и фазови аномалии. Камерата е странна и доколкото виждам, си се опитал да на правиш сдвоена заднонатоварена хорна с частични предни рупори, но басите ще излизат от едно място, а по-високите честоти - от две. А трябва да е точно обратното.
Да не говорим, че тези говорители които си взел, БГ елипси, са с висок качествен фактор и са предназначени предимно за екрани, и за басрефлекси не стават, виж, затворен обем донякъде може би, но пак с уговорки.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот Toshko » 29 Май 2010, 10:15

Тогава може каскаден ОБ - говорителите са един зад друг в противофаза - задната вълна от предния се нулира с предната вълна от задния, а задния излъчва със задната страна на мембраната си само във фаза...

Това май го беше публикувал Стоев в аудиоклуба преди време...

Може да ми дадете идея какво да ги правя?
Toshko

Мнениеот Радостин Атанасов » 04 Мар 2011, 01:56

Темата е заключена поради абсолютната техническа неграмотност и морална некоректност на потребителя с ник [b]Toshko. Въпросният е изгонен от форума завинаги.[/b].
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Назад към Аудионеслуки и абсурдализми