Дата и час: 05 Апр 2020, 11:25
Font Size

Магнитна Система на Стероиди

издънки на фирми и аматьори

Re: Магнитна Система на Стероиди

Мнениеот Toshko » 07 Ное 2010, 20:14

Радостин Атанасов написа:Тошко, една молба - успокой топката. Струва ми се, че почваш да се изживяваш като голям спец, а пишеш неща, които още не са ти ясни напълно.
Да, има такъв говорител. Този Fane е просто един що-годе добър профи драйвер, нищо повече. За качествена среда се иска още и то не малко.
Без намерение да те засегна, просто искам тук да си пишем спокойно. За това си говорим тук.

Ами Радо, аз не се изживявам като голям спец, повярвай ми!

Аз просто показах долу-горе метода който използвам за да направя нещо смислено. - Практически влагам всички знания, които имам - с по-малко не си заслужава!

Сигурен съм, че ти имаш много повече знания от мен! Ал бънди не го познавам, но не съм съгласен с мнения изказани "на око" и "едно към гьотере"!

Смятам, че се видя, че тази среда е способна да подмине 10 килохерца, което честно казано и за мен е цяло чудо, ама факт. Със зобел и компенсираща верига свири много линейно на екрана на който е поставена и същевременно е много динамична без пикове при по-високи средни или пикови нива.

Това, което и липсва е нещо друго - или диаграмата на насоченост и куца малко, или малко скорост... като много ме съмнява да е скорост, защото свири без изкривявания и има голям магнит... Ако съм прав за насочеността с тапицирането на предната и задната страна и обличането със звукопрозрачен плат нещата трябва да се променят...

Да се върнем на динамиката - това е същото като при усилвателите - т.е. dynamic headroom - има доста голям линеен ход и понася много мощност между 100 херца и 1 килохерц, като съчетаем с това, че е електрически и акустично изправена, резултата е много приятен...

Имай предвид, че съм прицелил върха на повдигането от екрана точно около дупката на 1 кхз, като съм отрязал излишното с компенсираща верига, сложил съм зобел и съм атенюирал с L-pad до 5-6 килохерца, а нагоре само с Паралелен резистор, защото последователния е прескочен с кондензатор за да изпъна говорителя още нагоре към и над 10 килохерца...

Сигурно ако се заиграя с Фостекс с мембрана от бананови влакна и успея да направя също толкова линейна система резултата ще е още по-добър... работата е там, че в момента резултата е толкова добър, че не ми се ще да правя каквото и да било докато не чуя нещо по-добро.

А на теб възлагам надеждите си да чуя нещо по-добро!
Toshko

Re: Магнитна Система на Стероиди

Мнениеот Радостин Атанасов » 04 Мар 2011, 01:54

Темата е заключена поради абсолютната техническа неграмотност и морална некоректност на потребителя с ник Toshko. Въпросният е изгонен от форума завинаги..
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Предишна

Назад към Аудионеслуки и абсурдализми