Дата и час: 05 Апр 2020, 12:44
Font Size

Просто да Споделя

издънки на фирми и аматьори

Re: Просто да Споделя

Мнениеот DRGeorgiev » 09 Апр 2010, 10:02

Тошко!Не искам да те обидя!!!!!!!!!Ама с това тенекиено пласмасово ресийвърче и тия обикновени еквалайзерчета направо незнам какво да кажа,че и не ти се е ставало :? :? :? :? :?
Нищо лично :|
Аватар
DRGeorgiev

Мнениеот Toshko » 09 Апр 2010, 12:44

Знам, че предубежденията сред голяма част от аудиофилите са много големи! - затова няма как да се обидя.

На кое точно викаш обикновенни еквилайзерчета? На Yamaha EQ-1100 ли? :eek: - еквилайзер с дистанционно с някакви десетохилядни от процента максимални изкривявания... - т.е. по-малки от на повечето чинчове...

Просто отделните компоненти имат различна тежест ;) Този "усилвател" има АЧХ +0/-0.5 за честотите от 20 херца до 20 килохерца и THD 0,02% при сигнали до 35 вата. - тоест той е напълно достатъчно добър.
"Плеърчето" е също Пионер и е серия 600 - струваше малко под 400 лева като го купувах и също има много добри характеристики - равна АЧХ за чуваемия звуков диапазон, динамика над 90 дб и THD 0.001% или по-малко. - нищо обезспокоително!

Кабелите са ми 2Х3 квадрата по 3 лева на метър... - нищо особено... даже ако не свирят и по-добре от сребърните кабели...

Разликата идва от говорителите - точка по въпроса!

Единствената характеристика, която е от значение в една такава система, тоест в коя да е система е динамичния обхват на предусилвателя и усилвателя - всички останали характеристики на съвременната техника надхвърлят с много минималните изисквания.

п.п. в една друга тема ме молиш да покажа 15-ки с фулрейндж во ОБ :biggrin: - ще те поправя малко... не са 15-ки а са 18-ки :cool: и са на -6 децибела на 18 ферца и на -3 децибела на 24 херца :cool: от там нагоре са на 0... Могат да понесат 15 вата средно ниво на сигнала при 3 кхз преди да ограничат нискочестотните пикове... тоест могат да възпроизвеждат 220 ватови пикове в честотите под 50 херца при чувствителност 84-91 дб/ват... :cool:
Toshko

Мнениеот DRGeorgiev » 09 Апр 2010, 21:05

Ясен си ми...!
Аватар
DRGeorgiev

Мнениеот Toshko » 10 Апр 2010, 16:52

Колега, аз на себеси не съм си ясен пък камоли на теб! ;)

Ако искаш можем да обсъдим дали нещата трябва да са максимално сигурни и прости и защо. - така и така си имаме тема да си чатим...

Смисъла на цялото ми словоизлияние е че апаратурата практически няма никакво значение ;) Случило се е така, че характеристиките на евтините кабели са подходящи, изходното съпротивление на "усилвателя" който между другото е с STK Sanyo е подходящо - подчертавам: подходящо, а не правилно, защото правилно няма и т.н...

От къде един любител може да получи читаво разделяне на ниски и високи на 200 херца със сигурни 12 дб/окт с натискането на няколко копчета? Ама без да се моли по форуми и без да тича по магазини - просто така- купува някакви говорители и ги свързва по най-бързия възможен начин и сяда да ги слуша като пипва еквилайзера съвсем малко?

Нали знаеш, че имам и монстър система с монстър ямахи? имам о още няколко усилвателя... просто тоя си стои вкъщи и не го сменям просто защото всеки път се изненадвам колко добре свири... действително има разлика между Пионера и Ямахите, но тя е пренебрежима - забележима, но пренебрежима! Чакам го да се самоопече за да купя нещо друго, което сигурно ще е транзисторен ресивър с вградени активни филтри и задължително възможност за би-амп, Х-стерео и т.н. - възможности, които апропо и Пионера има... - що да страдам като грешен дявол като японеца ми го е направил? Вярно не е аудиофилско, но свирнята му е безупречна?!?
Мечтата ми е на някое експо е тая скапана пластмасово-тенекиена система да бъде скрита зад звукопрозрачен черен екран и да я послушат аудиофилите :biggrin: - да видим какво щестане... :biggrin:

Иначе, което е аудиофилско и зависи от мен и ми е по силите съм го направил - фазови палци от дърво с метални вложки с много малък допуск и т.н. - имам достъп до струг: струговам, нямам достъп до необходимите части и информация за истинска аудиофилска система - не правя такава! Вместо това ;) съм си свалил програмка за изчисляване на АЧХ на акустични екрани :P и на АЧХ на предния панел на затворени обеми и бас рефлекси... също така мога да смятам активни филтри със и без операционен усилвател за тон компенсация и за разделяне на ленти - трябва ми само входния импеданс на стъпалото - това стъпало може да бъде и ресивър - просто имат 5 до 7 отделни канала - това кой ти го дава? При това с общ потенциометър ;) и възможност да зададеш различни нива на отделните канали... и пак да командваш с един потенциометър... - нека ми е зле!

п.п. пак нищо не ми стана ясно :biggrin:
Toshko

Мнениеот Радостин Атанасов » 04 Мар 2011, 02:42

Темата е заключена поради абсолютната техническа неграмотност и морална некоректност на потребителя с ник Toshko. Въпросният е изгонен от форума завинаги..
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Предишна

Назад към Аудионеслуки и абсурдализми