Дата и час: 27 Юни 2019, 02:27
Font Size

44.1 Khz/16bit VS 8X192 Khz/24bit

издънки на фирми и аматьори

44.1 Khz/16bit VS 8X192 Khz/24bit

Мнениеот Toshko » 05 Фев 2010, 02:03

2Х44.1 Khz/16bit VS 8X192 Khz/24bit - добре ли е?

ЦД формата има 44.1 килохерца интензитет на опресняване и използва 16 битови думи (кодирани са с по-голям набор от знаци, тоест комбинациите са повече)

Това, което се нарича Броудкаст WAV запис обикновенно е 8 канала с интензитет на опресняване 192 килохерца и 24 битови думи!!!

Броудкаст записа се предоставя за миксиране до стерео запис на студия и издатели, но може да попадне и в РАДИОТО, където задачата на тон режисьора ще бъде да направи миксирането до два канала по нива и еквилайзер по време на излъчването...

Ако аз бях милионер, щях да си купя такова: http://www.tascam.com/products/hs-8.html
8Х96 кхз/24 бита или 4х192 КХЗ/24 бита - добре ли е?

Отделно тези апаратури позволяват от 8-те записани писти (тоест до 8 музиканти записани отделно) да се направи стерео запис със същото качество - тоест мога да сложа когото където поискам и да създам сцена каквато поискам... тоест не аз а някой каойто разбира от тези неща... Отделно може направо да запише стерео запис успоредно на 8-те писти...

Златния фонд на БНР е прехвърлен на такива или подобни лослес формати ;) - 8 пистовия магнет е прехвърлен на 8 дигитални канала с някакво такова качество ;)

Тия рекордери могат да се използват и като плеъри, за плеър може да се използва и компютър... ако може с 2-4 или 8 външни дака :biggrin: ако човек се е обзавел с правилния пулт може да си миксира всяко пърче по собствен вкус... може единия рекордер да възпроизвежда 4 или 8 канала, които да минават през пулт, сигнала да се миксира така както си е дигитален и да се записва на втори рекордер отнова като 8 или 4 канала или направо като стерео сигнал 2Х192 кхз/24 бита... - сле което вече е въпрос на въображение как ще ги закараме до усилвателя...

Ной-важното! Някои радиа разполагат с такива мастер броудкаст WAV записи или аналогични на тях - проверил съм тази вечер - имам приятел тон режисьор...

Искам да питам: И ние ся кво слушаме всъщност?

Подвъпрос: Има ли още такива, които смятат че с техните 44.1 кхз и 16 бита могат да се врът между шамарите с качеството на хубавите радиа? :biggrin: - не се заяждам - оставете ме да се кефя на откритието си! :biggrin:

п.п. не че се фукам... ама Ямахата ми е с 20 битов ДАК и пуска СД-та, които са 20 бита, а както разбрах това означава поне 48 кхз/20 бита, което определено е осезаемо по-качествен сигнал от обикновенно СД... Виж, тия с даковете и лослесите може и да са на прав път, ако са напипали хубави записи...

Поздрави!

п.п.2. смятам да положа усилия поне да ме пуснат да чуя броудкъст WAV, 8 пистов магнет и всъщност всичко в тази насока до което се докопам... казвам поне да чуя, щото публично не е добре да се обявяват намерения за друго... ако имам съмишленици можем да пробваме да пробием през повече места...

ЕДИТ: Забравих да подчертая, че да съм милионер не ми трябва за да си купя плеъра или рекордера... апаратурата ще я набавим накакси... на старо на нова, от пловдивския панаир с отстъпка... трябва ми да съм милионер при това як за да докопам и купя мастер записите които да пускам през апаратурата :suprised:
Toshko

Re: 44.1 Khz/16bit VS 8X192 Khz/24bit

Мнениеот момчил » 05 Фев 2010, 12:40

Няколко неща с които не съм съгласен.

1. Ако съм милионер няма да си купя точно това изделие, има доста по - добри и то за домашно аудио.
2. Не ме влече да миксирам записите правени от някой, предпочитам да се доверя на някой който е профи в областта, независимо от честите им издънки.
3. Не трябва да си милионер за да си набавиш 24/192 цялата доскография на Линн струва 4К паунда и около 30 процента е в този формат.
4. Ако те интересува мога да ти дам запис на 24/192 изтеглен напълно легално и безплатно при това. Някои банди вече си пускат мастърите в интернет за свободно теглене, друг е въпроса, че като музика може да не ти хареса.
5. Ямахата ти кой модел е - питам защото без да съм профи в областта 20 бита дак не означава 20 бита монотонност , а и също така ако е ЦД а не САЦД, то технологията си е 16 битова, както и да я гледаме.
момчил

Мнениеот Toshko » 05 Фев 2010, 14:42

Ето малко линкове:
РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. - обяснение исторически как се е стигнало до 44.1 кхз /16 бита

РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. - по-дълго обяснение

РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. - тук пък някакъв специалист хем обяснява какво е необходимо и кое какво значи, хем казва, че в крайна сметка е важно да си разбираш от работата...

Да си призная докато не попитах вчера не ми беше ясно защо някои плеъри имат динамика от 95 децибела, а други имат 98 или повече - мислех, че това се дължи на свойства на изходните им стъпала :eek:
А то се оказа, че 95 децибела динамика имат 16 битовите плеъри, а 20 битовите били с 98 или по-голяма...

Другото обяснение, което ми дадоха е че при 16 бита формата на вълната е по-груба - пак е вълна, но по някаква усреднена траектория... реалните и форми били стъпаловидни, докато при 24 бита вълната била много по-гладка и с близка до естествената форма. - това си спомних после че съм го чел в брошура на авто плеър Пионер...

Както и да е! Мисля, че открих защо някои - подчертавам някои, а не всички песни - песни по някои радиа ми харесват толкова... ограничената честотна лента и всички останали недостатъци на ЧМ радиопредаването явно не са толкова важни колкото коректната форма на сигнала! шумове-мумове - има ги навсякъде и не пречат... обаче явно 16 битовото обикновенно СД не може да се мери с много по-съвършенно възпроизвеждащи носители като широката магнетофонна лента с 4 или 8 канала и 8 канален 24 битов звук!

:cool: много съм доволен!

п.п. Момчиле,имам дискове с означение 20 bit DDD - оригинални - те звучат много добре и наистина са осезаемо по-динамични.
Toshko

Мнениеот Радостин Атанасов » 04 Мар 2011, 02:27

Темата е заключена поради абсолютната техническа неграмотност и морална некоректност на потребителя с ник Toshko. Въпросният е изгонен от форума завинаги..
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Назад към Аудионеслуки и абсурдализми