Дата и час: 15 Окт 2019, 22:55
Font Size

купих си мощни озвучителни тела но нямам желания звук

издънки на фирми и аматьори

купих си мощни озвучителни тела но нямам желания звук

Мнениеот sokola123 » 25 Фев 2012, 13:38

Здравейте купих си две такива тонколони http://vikiwat.com/tonkolona-fp115aii.html и един усилвател на THUNDER,обаче не сам сигурен за точния му модел ! Искам да попитам,защо не мога да изкарам желаният от мен звук.Дали тонколоните са слаби или просто аз не мога да ги настроя от усилвателя да вадят звукът,който ми харесва.Ще сам ви много благодарен ако ми отговорите.Не сам професионалист в озвучителната техника,обаче като ги избирах според мощността и парите,за които ги купих си мислех,че ще задоволят очакванията ми,но не е така!Къде е проблемът ?
sokola123

Re: купих си мощни озвучителни тела но нямам желания звук

Мнениеот alexandar888 » 25 Фев 2012, 19:26

Sound like... Thunder! :D Дал си си парите за един от най-долнопробните усилватели. Колоните също не са на ниво...

И все пак - какъв звук си очаквал? Обясни по-подробно и с какво не те задоволява сегашната система.
"Нашата мъдрост е следствие от нашия опит. Нашият опит е следствие от нашата глупост."
Усилвател с германиеви транзистори, направен по съвременна схема
Моите неща: https://sites.google.com/site/hifiaudiobg/foto-galeria
alexandar888

Мнениеот sokola123 » 25 Фев 2012, 20:08

По точно за звука басите, който прави не са много яки.Виждал съм много по малки тонколони пак две пак вадят много повече бас!Пък и тези тонколони с този усилвател ги използвам у дома,затова си мислех че ще ми свършат работа.На площ от 70 квадрата си мислех че ще са добре ама май не е така !Усилвателя иначе според мен е доста добър,защото освен тези две който имам може да захрани и още две.Пак и не мога да го увелича на максимум,защото имам чувството че колоните няма да издържат!Как мога да подобря баса и как да ги разположа за да имам максимум ефект?????
sokola123

Мнениеот Радостин Атанасов » 27 Фев 2012, 01:10

Това са типични нискобюджетни профи ОТ, които бих казал, че са доста зле определено. Щом нямаш опит, не мисля, че със собствени сили можеш да подобриш същиествено положението, но бих ти дал поне направление - щом желаеш повече бас, постави ги в ъглите на помещението.
Иначе ниските могат да се поодбрят с промяна на обема, което в случая е неприложимо или с промяна на фазоинверторите, което може и да направиш сам, ако знааеш как се измерва високоговорител и как се изчислява после оформлението.

Но трябваше да почна с усилвателят. Като чуя за Тъндър и...до тук, усивателите на тази марка са ми "докарали" доста високоговорители в ателието ми за ремонт, изводите си ги прави ти.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот sokola123 » 07 Мар 2012, 17:54

А за озвучителните тела какво ще кажеш!И там ли съм се минал ?
sokola123

Мнениеот Радостин Атанасов » 08 Мар 2012, 00:24

Зависи, ако търсиш стабилен бас и малко по-добро качество, си се минал. Пробвай да ги разположиш в ъглите на помещението, ако искаш да имаш повече баси.
И с това непопълване на местоживеене...
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот sokola123 » 08 Мар 2012, 14:00

Не знам дали тука му е мястото,но да те попитам да ми направиш някакво предложение за колони и усилвател !!!С пари около 1300 лева.
sokola123

Назад към Аудионеслуки и абсурдализми