Дата и час: 17 Сеп 2019, 09:10
Font Size

Една скрита истина

Тук можете да споделите всичко

Една скрита истина

Мнениеот Радостин Атанасов » 17 Яну 2010, 01:43

Понеже някои хора не могат да превъзмогнат егоцентризма и комплексарщината си, а аз пък направих грешката да ги мисля даже за приятели, които дефакто се оказаха лицемери и използвачи, в това съобщение-тема ще напиша истината, за да се знае.

В РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. тема от един друг форум е написано за едни елипсовидни говорители, които са повече мое дело и държа това да се знае, нещо , което е спестено на аудиторията, а бе написано и изтрито, поради низостта и подлостта на автора и желанието му да блесне на всяка цена.

Повечето от прецизните детайли са изработени от мен, ако не бях влложил уменията си в тях, може би нямаше да има резултат.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Re: Една скрита истина

Мнениеот Toshko » 17 Яну 2010, 14:31

Мащаба на говорителя 20Х13 ли е? - не че има голямо значение.

Аз виждам нещата така:

- Ти си направил хиляди говорители, той е направил два с твоя помощ...
- Ти имаш десетки говорители собствен дизайн, той има тези два
- Ти имаш детайлни познания и сериозен опит, обективен човек си и гледаш да еволюираш, както и най-големият скок на Хараланов от стари боклуци подпряни с рула тоалетна хартия до някакви говорители, направени с някаква мисъл, е пак твоя заслуга

... тука идва най-готиното :biggrin: като гледам дървото не е обработено :biggrin: лицето прилича на някаква иглолистна дървесина, например бяла ела :biggrin: , рамката отзад прилича на дъб - дори да не са точно тези материали, е нещо подобно :biggrin: трептилката е прикрепена накриво :biggrin: и също не е обработена :biggrin: Ако случайно провидението си знае работата, лицето не е масивна дъска, а съчленена, но дори да не е така, пак положението не е розово...

Дървото диша, поема влага, измята... с чифт говорители може да се случи всичко... може да паднат, може някой да им забие пръст, може да дефектират... меката дървесина на предната дъска не е най-благонадеждната основа за лепене, защото е слоеста... с времето, когато не обработената дъска започне да съхне и да измята, е много вероятно силата, която държи слоевете заедно да отслабне до голяма степен... и всичко да се разлепи.

Въобще за мен човек който зорлем си реже клона на който седи е най-малкото глупав, по-натам, той е не мъж и не пич!

Дори да е вярно че свирят не знам как си, то това означава, че аудио животът му в момента виси на косъм... щото нема кой пак да му изработва финните детайли!

Освен това говорители, прототипи при това не разсвирени щом свирят добре, това означава, че когато всичко се надиша с влага и се разсвири вероятността повече да не свири добре е изключително голяма.

Другото хубаво, е че най-вероятно ще го изфърлят от бгаудио... може да не стане докато е гадже с Рачев, но рано или късно ще има драма, ще има счупени нокти и дъвки заплетени в косите :mrgeen:

Много поздрави!
Toshko

Мнениеот DRGeorgiev » 18 Яну 2010, 12:04

Голяма и зривна презентация за тази елипса,няма лошо,представи го до такава степен че е едва ли не най-свирещият говорител,пък не спомена с помоща на кой го е правил,еййй страшни хора има :? А пък има и друго,как ще спомене в bgaudio че драйвера е реализиран с помоща на Радостин Атанасов,ще стане еднааа такаваа 8-)
Аватар
DRGeorgiev

Мнениеот alexandrov » 18 Яну 2010, 13:20

DRGeorgiev написа:Голяма и зривна презентация за тази елипса,няма лошо,представи го до такава степен че е едва ли не най-свирещият говорител,пък не спомена с помоща на кой го е правил,еййй страшни хора има :? А пък има и друго,как ще спомене в bgaudio че драйвера е реализиран с помоща на Радостин Атанасов,ще стане еднааа такаваа 8-)

Всъщност беше споменал, че драйвера е направен изцяло с помощта на Радо, при това в най-кратък срок, а после се отметна от думите си като дори каза, че Радо го е мотал с месеци. Хараланов е фурнаджийска лопата и подлога на Рачев, това трябва да ви е ясно вече. Младежа определено има знания, но самочувствието и самоизтъкването му идват в повече. Все повече и повече взима да заприличва на Рачев...
alexandrov

Мнениеот Марто » 18 Яну 2010, 14:54

alexandrov написа:Всъщност беше споменал, че драйвера е направен изцяло с помощта на Радо, при това в най-кратък срок, а после се отметна от думите си като дори каза, че Радо го е мотал с месеци....

110% Подкрепям думите на Юли!
Изображение
Fiat Punto - City 5.18L/100km Highway 4.65L/100km
Аватар
Марто

Мнениеот Toshko » 18 Яну 2010, 16:07

Когато аз ходих слушам системата на Хараланов октомври месец, говорителите още не бяха почнати!

Каза ми че Аудиомастера го учел на много неща и за него това бил човека който разбира истински... оооооо! сега се сетих!

Хараланов ми каза, че с Радо имат ОБЩ проект! И този общ проект бил в процес на разработка и обмисляне! Че са правили проби и били на уникално прав път... :biggrin:

Аз самият съм любопитна личност :biggrin: с колкото аудиофила съм говорил, винаги съм наострял уши за мнения за известни хора в тези среди. Общото правило е че всеки плюе всички останали, единственият за който никой не може да си изкриви душата е Радо.

Апропо, Хараланов ми е казвал, че Рачев е мека китка и напушляк, не знам колко и дали е вярно и от къде знае специално за меката китка, можеби го е държал за... ръчичка...

Мнението на Хараланов за Етерите е че са ужасни боклуци, а за Етер Аудио, че са измамници и скубачи!

Заклевам се в девственият си г*з, че написаното е вярно! - ако някога Хараланов се закълне в същото - не му вярвайте :wink:
Toshko

Мнениеот Радостин Атанасов » 18 Яну 2010, 16:25

Всичко произтича от факта, че Хараланов не може да приеме чуждо категорично мнение, опониращо на неговото, но без обосновка. В случая, за да се обоснова, аз трябваше да му открия всичките си знания, което нямам намерение да правя. Затова и изсипа толкова злоба срещу мен.
В темата си той махна информацията за реализацията на тези говорители, свързана с моето участие и благодарение на което участие те свирят добре, но четейки темата, човек остава с впечатлението, че прецизната изработка, едно към едно с проектираното от него на Solid Works, е негово дело. Което не е вярно, разбира се, неговата работа е груба и непохватна.
Във вторият си пост не се е усетил и пише в множествено число, да видим дали и това ще се промени след моите писания тук ;)
И на мен Хараланов ми е казвал същото за Рачев и Етераудио.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Мнениеот entusiast » 18 Яну 2010, 16:59

Офф.. :lol: :lol: :lol: ,Тошко,пак ме просълзи от смях - уникален стил имаш!
entusiast

Мнениеот Марто » 18 Яну 2010, 17:32

За Етер аудио всички сме слушали!
Когато аз бях при Радо в Бургас видях и чух елипсите които правеха. Пипнатото от Пешо бе с груба изработка. Уважавам труда на Пешо, но изписаното в последно време ме дразни, защото разпространява огромни помии.
На лични съобщения ми бе казвал, че проекта е общ. Прецизната изработка е дело на Радо. Когато бях 2-рия път в Бургас пак при Радо, бяхме седнали на едно кафе аз, Радо и приятелката ми. Хараланов му звъня по телефона и разговаряха в доста приятелски тон, дори и аз говорих с него и чух един тон хвалебствия за знанията и положения труд на Радо, а само след 1 месец няма даже и толкова нещата се обръщат на 180 градуса. Как стават тези работи хич не ми е ясно!
Изображение
Fiat Punto - City 5.18L/100km Highway 4.65L/100km
Аватар
Марто

Мнениеот DRGeorgiev » 18 Яну 2010, 17:42

Българи сме!!! :biggrin: Такъв ни е манталитета на 90%Как да не ти е ясно :D
Аватар
DRGeorgiev

Следваща

Назад към Общи приказки