Дата и час: 18 Авг 2019, 07:29
Font Size

Озвучителни тела от Great Sound

Светът на аудиото в картинки

Озвучителни тела от Great Sound

Мнениеот Радостин Атанасов » 13 Ное 2011, 23:09

Представям на вашето внимание снимки на озвучителните тела, които съм правил с времето и каквито и сега конструирам. Към снимките ще има кратка информация, все пак това е фотогалерия.

Естествено, първи ще са референтните ОТ от старото ми ателие, специално конструирани да възпроизвеждат раавномерно и естествено, с много впечатляващо присъствие на ниски честоти, които не преобладаваха, а просто си ги имаше до почти 20 херца на -8 dB!! На една от снимките се вижда подбора на високочестотен измежду 3 вида и победителя бе един модел от старите високочестотни на Heco. Корпусите бяха обработени с вибродемпфащ материал, филтровите звена прецизно настроени и разделени за минимално влияние помежду им.

referent_box.jpg

РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Re: Озвучителни тела от Great Sound

Мнениеот Радостин Атанасов » 13 Ное 2011, 23:24

А ето и едни малки симпатяги с 5" мидбас, конструиран от мен и високочестотен, предоставен от клиента, музикант с претенциозен слух. Тези трябваше да играят почти ролята на монитори, макар че нямат такива "амбиции". Съчетанието на цветове бе по желание на музиканта, има вкус, човека. Когато настройвах тези мъници клиента присъстваше, понеже сме приятели и като видя как постепенно филтърът втори ред на двата говорителя "дорастваше" до такъв от първи ред само на ВЧ, а след това и ватата се редуцира до една почти мин имална стойност, бъдещия им собственик възкликна - Ми то, като нямат филтри, за к'во им е вата?!

na emo kolonite.JPG

РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп.

Тези компактни сладури учудиха дори и мен с доста добрите ниски, на които са способни, когато ги пуснахме в дома на собственика им. За малка стая са направо чудесни, а визията им те кара да им симпатизираш.
Great Sound
Радостин Атанасов
Audiomaster

Re: Озвучителни тела от Great Sound

Мнениеот Радостин Атанасов » 13 Ное 2011, 23:40

Една моя гордост - с добрия си саунд и особено с визията, с която не отстъпват на много маркови, фабрични ОТ.

070120111375.jpg

РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп.

Куполните средно- и високочестотни са изработени от мен, настроени внимателно и с обмисляне. Нискочестотният е фабричен, немски, но модифициран с цел подобряване на характеристиките му и напасване с изискванията на конкретното акустично оформление. Алуминиевите гривни са изляти в металолеярна и обработени допълнително на струг.
Great Sound
Радостин Атанасов
Audiomaster

Назад към Фото Галерия