Дата и час: 17 Сеп 2019, 08:14
Font Size

още една вариация на тема OB

екрани, хорни, предавателни линии-TL

Re: още една вариация на тема OB

Мнениеот DRGeorgiev » 12 Яну 2010, 12:49

Вега имах предвид на ОБ със 12 инча широколентов драйвер да се направи с рупор.Не говорим за басове изобщо в момента.
Аватар
DRGeorgiev

Мнениеот Toshko » 12 Яну 2010, 13:04

Да, и аз това имах предвид... просто подсещам, че освен 12-ката ще трябва и една 15-ка за ниски честоти, защото иначе нищо няма да стане...

Рупора в случая с 12-ките ще ги направи по-насочени, което ще намали интерференциите между двата канала, ще намали изкривяванията и в крайна сметка, ще слушаш по-чист звук с по-широка и по-дълбока сцена.

Което ме подсеща да питаме Аудиомастера дали може да се опита да модифицира новия модел 15 инча български нискочестотни...
Toshko

Мнениеот DRGeorgiev » 12 Яну 2010, 13:17

Рупора в случая с 12-ките ще ги направи по-насочени, което ще намали интерференциите между двата канала, ще намали изкривяванията и в крайна сметка, ще слушаш по-чист звук с по-широка и по-дълбока сцена.
Това имах предвид дали ще се получи.Понеже Радо ми подготвя един чифт 12ки и ако нестигнат ниските да се подпре с 15 бг преработени от него.
Аватар
DRGeorgiev

Мнениеот Toshko » 12 Яну 2010, 13:36

Само не знам какво може да ме спре да не дойда да ги чуя като станат... Това за 15-ките май ставаме двама дето си го мислим :biggrin:

Имам две програми за смятане на хорни, обаче не мога да ги използвам и двете, освен това в случая ми се струва че работата ще опре повече до опит и познания по аеродинамика, защото точно тия 12-ки имат такава чувствителност, че просто рупора ще е черешката на тортата, която ще снижи THD до под 1%...

А едни професорски високочестотни най-отгоре просто ще доразкрасят ситуацията... още повече, че постигат 40 килохерца на -2-3 дб..., което ще рече, че постигат и 80 килохерца, но професора просто не мери до толкова...

Едит: Щях да пропусна нещо много важно! Разположението на говорителите е просто фатално! Напоследък пробвах с 3-4 системи, само от разположение звука може да оживее или тотално да умре и да се "изкакафони"
Например си поиграх с моите несполучливи съоръжения състоящи се от 12-ка бас, 2Х 6.5 инча среди и 2Х NdRL на канал... - нищо не става... просто звука тотално не може да оживее, защото ОТ нямат един акустичен център, а няколко и всичките сочат в различни посоки... открих чрез чертежи, че няма вариант, дори теоретичен при сегашната сиуация при който ОТ да имат един акустичен център, който да сочи към слушателя...

Тоест при конструирането на каквато и да било СЕРИОЗНА акустична система, каквато би била система от 15 в басова хорна и 12 с предно натоварване и евентуално някакъв супертуитър, трябва да се проведат много и задълбочени експерименти и да се чертае много за да се открие разположението при което системата е фокусирана. - в противен случай ще се похаби един огромен потенциал!
Toshko

Мнениеот DRGeorgiev » 12 Яну 2010, 14:26

Като станат 12ките заповядай да ги чуеш,май нещо ни се върти една идея !!! ;)
Аватар
DRGeorgiev

Мнениеот entusiast » 12 Яну 2010, 14:35

Радостин Атанасов написа:Специално за изкарването на бас от ОБ моя опит сочи друго. С копнкретно направен за целта високоговорител, имащ сравнително висок Qts, може да се постигне доста добър бас. И задължително еднослойна намотка.

Ти не ме разбра,че баса е добър - добър е,спор няма(12-ските дето ми ги беше правил свиреха убийствено добре,дори и на скромен по размер бафъл).Имах предвид онзи бас,нискочестотната вибрация,която само се усеща.На бафълите я нямаше а после с 8-ците(пак твоя рожба :wink: ) в басрефлекс се появи и то без никакво бумтене,при същите източник,амп,кабели и стая.
entusiast

Мнениеот DRGeorgiev » 12 Яну 2010, 14:40

Какъв бас ли ще вади подобна конструкция???Това е със 15-ка TANNOY GOLD :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
DRGeorgiev

Мнениеот Toshko » 12 Яну 2010, 14:50

Какъвто трябва :cool: - това май е Таной,а модела е нещо от сорта на Голд Роял или Уестминстър... и аз си мисля за същото :biggrin: може и малко по-голямо :yahoo:
Toshko

Мнениеот DRGeorgiev » 12 Яну 2010, 15:02

Ето още малко конструкций от Tannoy GRF използвани за широколентови :)Бях намерил и размери(в инчове)
Аватар
DRGeorgiev

Мнениеот DRGeorgiev » 12 Яну 2010, 15:09

Ето една друга идея :) :D :D Малко се унесох :biggrin: :biggrin:Че имам подобна идея за последната снимка.
Аватар
DRGeorgiev

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотични акустични оформления