Дата и час: 15 Ное 2019, 18:18
Font Size

ОТ с 360 º разпръскване

екрани, хорни, предавателни линии-TL

ОТ с 360 º разпръскване

Мнениеот Радостин Атанасов » 03 Яну 2010, 23:13

Много отдавна си падам по РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. РЕГИСТРАЦИЯ или ВХОД за пълен достъп. род излъчващи системи, като дори съм проектирал и правил подобни - доста добро представяне като качество и ненасоченост на звука, това мога да кажа като охарактеризиране. Ако има и други като мен, може да измислим един общ проект, има резон в тази идея...
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Re: ОТ с 360 º разпръскване

Мнениеот Toshko » 05 Яну 2010, 18:12

Обекта където са монтирани ако е публично достъпен може да ни го посочиш, за да може кайто има интерес да отиде да послуша.

На мен пък са ми привлекателни всякакви видове ОТ при които звука е отразен... В този случай ми се струва, че отразяващия/насочващ елемент играе ролята и на особен фазов палец, но с повече ефект.
Да не говорим, че ако повърхностите на водещият отвор не са успоредни а раздалечаващи се, тенденцията за разширяване на звуковото поле ще се запази и в свободното пространство.

Освен това звуковите вълни по начало са кръгли - същите като радио вълните и като вълничките от хвърлен във вода камък ;) , тоест ако на същото място има един хоризонтален барабан, при удар той ще произведе вълни в същата плоскост и със съжата насоченост ;)

Даже току що се сетих за супер реалистична конфикурация на говорителите в ОТ

Отдолу баса по същият начин по който стои касата на барабаните - вертикално, отгоре ниска среда по същият начин по който стоят хоризонталните барабани, после средна и висока среда и накрая отново 360 излъчвател, защото чинелите така или иначе винаги са хоризонтални...

В озвучаването на зали и концерти, така и така китарите и вокалите се озвучават с конвенционални вертикално стоящи говорители и дори да са ънпългт, пак гласовете са насочени, а резонатора на китарата е с отвора напред...

Помечтах си :biggrin:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Toshko

Re: ОТ с 360 º разпръскване

Мнениеот Радостин Атанасов » 05 Яну 2010, 23:03

Интересни мечти. Именно раздалчеваващи се повърхности с експоненциална форма имах и аз предвид.
Great Sound
0899 867 140 ; 0879 857 140
http://greatsound.snimka.bg/
Радостин Атанасов
Audiomaster

Назад към Екзотични акустични оформления